AKCJA PROFILAKTYCZNA

beztytuuW dniu 23 sierpnia 2015 roku na terenie Gminy Czchów, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Komisariatem Policji w Czchowie przeprowadziła akcję profilaktyczną pt. „Zastanów się czy warto.............”

  Nietrzeźwi za kierownicą zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców również Naszej Gminy, coraz częściej słyszy się o tragicznych wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców. Przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach to ważna misja samorządów gminnych.

 

 

W związku z powyższym w ramach akcji profilaktycznej patrol policji wraz
z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podczas kontroli kierowców rozdawał ulotki o tematyce jazdy pod wpływem alkoholu i konsekwencjach
z niej wynikających oraz udzielał rad jakie kroki podjąć będąc świadkiem, gdy ktoś po spożyciu alkoholu wsiada za kierownicę.

Kampania edukacyjna pozwoliła dotrzeć z ważnym przekazem nie tylko do kierujących, lecz także do pasażerów oraz świadków jazdy po alkoholu.

Kampania miała na celu podniesienie poziomu świadomości mieszkańców na temat możliwych skutków jazdy pod wpływem alkoholu jak również upowszechniła formy interwencji wobec pijanych kierowców.

Przewodniczący MKRPA
Katarzyna Sobczyk

Poprawiony ( wtorek, 08 września 2015 06:15 )