Informacje i ogłoszenia

Uwaga sezon zimowy 2014/2015!

   165-czchow-kamera-czchow-rynek     W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie zwraca się z prośbą o zgłaszanie (telefonicznie lub osobiście) swoich spostrzeżeń do tutejszego Ośrodka, dotyczących potrzeb ludzi ubogich, chorych, niepełnosprawnych, zagrożonych bezdomnością, samotnych, starszych, niezaradnych oraz rodzin wielodzietnych.
Dzięki Państwa współpracy z Naszym Ośrodkiem łatwiej będzie znaleźć wszystkie osoby które faktycznie potrzebują Naszej pomocy, szczególnie w trudnym okresie jesienno-zimowym.
Jednocześnie informuje iż w tutejszym Ośrodku oraz na Naszej stronie internetowej można znaleźć aktualną bazę teleadresową placówek prowadzących wsparcie dla osób bezdomnych i ubogich na terenie województwa małopolskiego.

Poprawiony ( poniedziałek, 27 października 2014 07:41 )

 

Konkurs Plastyczny

Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym
„Narkotyki niszczą duszę i ciało"

 Prace należy składać: do 7 listopada 2014 roku

CELE KONKURSU:
Celem Konkursu jest propagowania idei życia bez nałogów. Uświadomienie skutków uzależnienia od narkotyków.

REGULAMIN KONKURSU:
1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych z terenu gminy Czchów oraz dorosłych mieszkańców gminy.

Poprawiony ( wtorek, 14 października 2014 05:32 )

Więcej…

 

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

 

Poprawiony ( poniedziałek, 13 października 2014 06:51 )

 

„Rower dla niepełnosprawnego"

CCF20140806 00000„Rower dla niepełnosprawnego"
Fundacja Eco Textil
Dzieciom niepełnosprawnym od Was dla Was

Fundacja Eco Textil została założona w lutym 2012 roku, w celu niesienia pomocy dzieciom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Swojego wsparcia udziela osobom niepełnosprawnym, szkołom specjalnym, ośrodkom dla niepełnosprawnych, a także innym placówkom. Głównym darczyńcą fundacji jest firma Wtórpol, która przekazuje część zysków z obrotu odzieżą używaną.
Akcja prowadzona przez fundację pod hasłem „Od Was dla Was" ma na celu ufundowanie trójkołowego roweru rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego dziecka. Każdy z nas może włączyć się do akcji wrzucając niepotrzebne ubrania do pojemników oznaczonych logiem Eco Textil. Fundacja udzieliła już pomocy 240 dzieciom.

Kto może otrzymać pomoc:
1. Pierwszeństwo w otrzymaniu pomocy, mają osoby, którym zakup roweru dofinansowuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji i Osób Niepełnosprawnych. W tej sytuacji Eco Textil pokrywa część kosztów zakupu, leżących po stronie niepełnosprawnego.
2. W sytuacji braku dofinansowania roweru z PEFRON, Fundacja Eco Textil pokrywa 70% kosztów zakupu roweru.
3. W wyjątkowych sytuacjach Fundacja pokrywa w całości zakup roweru rehabilitacyjnego.

Fundacja pokrywa koszt transportu roweru.

Wymagane dokumenty:
1. wniosek z opisem sytuacji materialnej, oraz problemów z jakimi zmaga się niepełnosprawny
2. orzeczenie o niepełnosprawności.

Zainteresowanych akcją Fundacja prosi o kontakt.
Fundacja Eco Textil
Dzieciom Niepełnosprawnym od Was dla Was
ul. Żurawia 1
26-110 Skarżysko-Kamienna
www.ecotextil.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony ( czwartek, 07 sierpnia 2014 07:03 )

Więcej…

 

Ogłoszenie o organizacji stażu zawodowego

 KAPITAL LUDZKI logo      Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie zaprasza Przedsiębiorców oraz Instytucje Publiczne z terenu gminy Czchów do składania wniosków o organizację stażu zawodowego dla uczestników projektu pn „Jesteśmy najlepsi", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa. Priorytet VII Poddziałanie 7.1.1, POKL.Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie przewiduje się organizację stażu na terenie gminy Czchów dla 3 osób w okresie od 01.09.2014 do 30.11.2014r. 

Aby ubiegać się o organizację stażu należy dostarczyć do MOPSiŚR następujące dokumenty:

• Wniosek o organizację stażu;
• Program stażu;
• Kserokopie dokumentów potwierdzających formę prawną funkcjonowania Organizatora (w przypadku Organizatora działającego w formie spółki cywilnej należy dołączyć umowę spółki);
• Kserokopię zaświadczenia o numerze identyfikacyjnym REGON, NIP;
• Kserokopię pełnomocnictwa do reprezentowania pracodawcy. Pełnomocnictwo nie jest wymagane, jeśli osoba podpisująca wniosek i umowę jest upoważniona z imieniai nazwiska do reprezentowania Organizatora w stosownym dokumencie rejestracyjnym;
• Oświadczenie organizatora.
W przypadku przedkładania kserokopii dokumentów wymagane jest potwierdzenie ich za zgodność z oryginałem.

Pracodawcy zainteresowani organizacją stażu zawodowego proszeni są o wypełnienie wymaganych dokumentów i dostarczenie ich drogą pocztową lub osobiście do Biura Projektu tj. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych, ul. Szkolna 1, 32-860 Czchów, pokój nr 1 do 11 sierpnia 2014r. Szczegółowych informacji udziela pani Magdalena Zając, pod nr tel. 14-66-36-565 wew. 26.

Potrzebne dokumenty mozna pobrać >>tutaj<<.

Poprawiony ( poniedziałek, 04 sierpnia 2014 06:09 )

 

Akcja profilaktyczna MKRPA „Jazda po pijanemu to droga do katastrofy”

Gmina Czchów : akcja profilaktyczna MKRPA - „Jazda po pijanemu to droga do katastrofy”

akcja prof    W dniu 26 lipca 2014 roku odbędzie się na terenie Gminy Czchów impreza kulturalna „Dni Czchowa”. W ramach w/w imprezy Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Komendą Powiatową Policji w Brzesku oraz Komisariatem Policji w Czchowie przeprowadzi akcję profilaktyczną pt. „Jazda po pijanemu to droga do katastrofy”.
    Nietrzeźwi za kierownicą zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców również Naszej Gminy, coraz częściej słyszy się o tragicznych wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców. Przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach to ważna misja samorządów gminnych.
    W związku z powyższym w ramach akcji profilaktycznej patrol policji wraz z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podczas kontroli kierowców będzie rozdawał ulotki o tematyce i konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu oraz udzielał rad jakie kroki podjąć będąc świadkiem, gdy ktoś po spożyciu alkoholu wsiada za kierownicę.
    Kampania edukacyjna pozwoli dotrzeć z ważnym przekazem nie tylko do kierujących, lecz także do pasażerów oraz świadków jazdy po alkoholu.
    Kampania ma na celu podniesienie poziomu świadomości mieszkańców na temat możliwych skutków jazdy pod wpływem alkoholu jak również upowszechnić formy interwencji wobec pijanych kierowców.

Przewodniczący MKRPA
Katarzyna Sobczyk

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 8 z 10